FAQ

Na tej stronie znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jeśli czegoś brakuje, możesz nas zapytać poprzez formularz kontaktowy lub komentarz.

Jakie są wahania cen zestawów?

Zestawy na dzień składania mogą przekraczać budżet nie więcej niż kilka % i tylko w przypadku kiedy rzeczywiście ma to sens. Wyjątek stanowią najtańsze zestawy za 1000 zł — tutaj nieprzekraczalną granicą jest 1000 zł.

Zastrzegamy, że ceny podzespołów zmieniają się dość dynamicznie, więc cena zestawu w dniu publikacji może nie być taka sama jak tydzień później. W przypadku rażących zmian będziemy aktualizować zestawy.

Dlaczego morele?

Wybraliśmy sklep morele.net jako punkt odniesienia z kilku powodów. Przede wszystkim sklep cieszy się pozytywną renomą i naprawdę dobrą obsługą klienta. Ponadto mamy do dyspozycji wygodne narzędzie do tworzenia własnych konfiguracji oraz udostępniania zapisanych zestawów. Ceny nie zawsze są najniższe, ale zazwyczaj są dosyć konkurencyjne. Podsumowując: bezpieczeństwo i wygoda.

Gdzie kupować części

W Polsce mamy dostępnych kilka dużych sklepów z podzespołami. Część z nich ma lepszą, część gorszą sławę.

Można również rozważyć elektro-markety.

Czy warto wybierać części używane?

Tak! Ale trzeba robić to z głową. Jeśli nie znasz się na sprzęcie lub nie masz zaufania do sprzedawcy — nie kupuj! Rynek w tym momencie przepełniony jest kartami graficznymi pochodzącymi z kopalń — nie koniecznie trzeba odrzucać takie oferty, ponieważ duże kopalnie mogą sprzedawać karty z gwarancją, ale małe prywatne kopalnie, bez specjalistycznej wiedzy i warunków mogą sprzedawać karty mocno wyeksploatowane.

Części, które ciężko zepsuć i w miarę bezpiecznie można kupić na rynku wtórnym to:

  • Procesor
  • RAM
  • Dysk HDD/SSD pochodzący z demontażu (wymiany na lepszy) – tu należy sprawdzić ich przebieg za pomocą programu HD Tune.
  • Obudowa

Na pewno należy unikać:

  • Zasilacze
  • Używane dyski SSD/HDD

Leave a Reply

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close